Biz Kimiz?

Biz, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ‘ün gösterdiği yolda yürüyen öğretmenleriz.

Markalaşıp içi boşaltılmış dershanelere, okullara, eğitimi ticarethaneye çeviren mantığa karşı çıkarak amaçsız ortamlarda çalışan olmaya nokta koyup birlikte “Masa Yayıncılık Merkezi”ni kurduk.

Kurulma amacımız ‘Kurumları kurum yapan öğretmendir.’ sözünü uygulamaya geçirip emeğimizin gücünü göstermek. Bunu yapabilmek için de öğretmeninin emeğine en çok sahip çıkan kurum olmak. Çünkü öğretmenliğimiz süresince gördük ki öğrenciyi mutlu etmek, öğretmeni mutlu etmekten geçiyor.

Çocuklarımızın nasıl bir öğretmene sahip olmasını istiyorsak öyle öğretmenler olmak.Asıl mesele de bu değil mi?

masterstudy_placeholder

Hakkımızda

Tanıtım cümlemiz “Sorumluluğunun bilincinde“dir.Bu cümle eğitime ve öğretmenliğe yaklaşımımızı açıklar.

“Masa Yayıncılık Merkezi;

 • Öğrencilerine verdiği sözlerin tümünü yerine getirilmekle yükümlüdür.
 • Öğretmenden öğrenciye; yöneticiden veliye amaç ve sınırları belirlenmiş bir tarz vardır.
 • Disiplin gerekçelidir. İdari her eylemin gerekçesini öğrenci çok iyi bilir; genel düzen için gerekli olduğunu bilerek, isteyerek disiplini kabullenir.
 • Veli işbirliği ile dönem planlamaları yayın kadar önemlidir.
 • Ücretini ödeyen herkesin gelebileceği bir merkez değildir; amacı olan, amacımıza eşlik eden öğrencilerle yolumuza devam ederiz.

Öğrencide aranan nitelik çok başarılı olmanın yanı sıra amaçlı ve nazik olmaktır.

 • Öğrencinin tüm koşulları kendini yetiştirmek için kullanabileceği en uygun yayıncılık merkeziyiz.
 • Öğretmenlerine ve onların tecrübesine inanılır. Bu tecrübe ışığında kurulduğu için, sınav sistemine nasıl yaklaşılması gerektiğini bilen en iyi kurumların başında gelir.Sene başında 13 net yapan bir öğrenciyi 40 nete,Aralık ayında 7 net yapan bir öğrenciyi TYT’ de 30 nete çıkarabilmemizin nedenlerinden biri budur.
 • Nasıl Tıp Fakültesi son sınıf öğrencilerine “intern” unvanı veriliyorsa Masa Yayıncılık ve Danışmanlık Merkezinde 12.Sınıf öğrencilerine “Üniverliseli” denir.

Üniverliselimizi istediği üniversiteye uğurlamanın tadını yaşamak istiyoruz.Bu yolculuk sizinle çok keyifli olacak. Bunu beraber yaşamaya ne dersiniz?

Bugüne Kadar Neler Yaptık?

 • Sadece şunu söyleyebiliriz çok emek verdik. Öncelikle çocuklarımızın nasıl bir öğretmene sahip olmasını istiyorsak öyle öğretmenler olduk.
 • Kurulma nedenimiz, emeğimizin gücünü göstermek.
 • Dershane kökenli olduğumuz için ÖSYM’nin eleyici sorularına paralel soru hazırlayan bir ekibiz.
 • Sınav başarısının, akademik sürecin yanında psikolojik boyutunun da öneminin bilincindeyiz.

Sizin için belki de bunlar önemli değil, derecelerinizi duymak istiyoruz diyebilirsiniz.Sadece geçen sene öğrencilerimizin yarısı ilk 5 bine girdi. Bizim için bu sayıların önemi yok, öğrencilerimizin önemi var. Bizim için şartları ve amaçları doğrultusunda 500binden 40bine çeken öğrencimiz de çok iyi derece yapmış öğrencilerimiz kadar değerli. Her çocuk farklı ve özeldir. Bizim buradaki amacımız pozitif yönde değişim. O değişim sizi hayat boyu başarıya taşıyacak. Masa’nın en büyük iddiası, sınav senesinde tanışsak da bir ömür boyu unutulmamak olacaktır.

Çözüm Ortaklarımız

Matematik Sanat Derneği
Raunt